Eğitim

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi SBBF Tarih Bölümü öğrencileri, programımızın %30 İngilizce olması sebebiyle bazı avantajlara sahiptir. Öncelikle öğrencilerimiz, derslerin %30'unun İngilizce olması sebebiyle öğrenciler bir sene İngilizce hazırlık eğitimi almaktadırlar. Bir senelik İngilizce eğitimi ve %30 oranındaki İngilizce dersler, üniversitemizden mezun olacak olan öğrencileri, ülkemizde yer alan diğer pek çok Tarih bölümü öğrencilerine göre bir adım öne geçirmektedir. 

Öğrencilerimiz Lisans eğitimleri süresince Fakültemiz içerisinde yer alan Sosyoloji, Felsefe gibi diğer bölümlerden de dersler almaktadırlar. Bunun haricinde alabilecekleri Almanca, Arapça gibi dil dersleriyle İngilizcenin yanında bir ya da birden fazla dil öğrenme şansına da sahip olmaktadırlar. Her biri kendi alanında uzman olan öğretim üyelerimizce verilen bölüm içi derslerimizde de iyi bir "Tarihçi" olma yolunda değerli bilgiler edinmektedirler. 

Bölümümüz öğrencileri yıl içerisinde üniversitemiz bünyesinde düzenlenen pek çok akademik etkinliğe katılma şansına sahip olmakta ve yurt içi ve yurt dışından pek çok akademisyenin bilgilerinden faydalanıp onlarla tanışabilmektedirler. Bunun haricinde fakütemizden ve bölümümüzden hocalarımızın da katıldığı gezi etkinlikleri düzenlenmekte ve öğrencilerimiz sadece teorik değil uygulamalı olarak da eğitilmektedirler.

Bölümümüz ders kataloğu için tıklayınız.


Başa Dön